Ir skaidrs, ka var būt izaicinoši ietaupīt finanses, jo ir tik daudz vietu, kur ir nepieciešams veikt tēriņus ja ne ikdienā, tad vismaz pāris reizes nedēļā. Viens no risinājumiem ir labākie nebanku aizdevēji, kas piedāvā aizņemties nepieciešamās finanses, ja tomēr nav iespējams kaut kādu iemeslu dēļ iegūt pietiekamas atlaides savām vēlmēm un iespējām. Sākumā ir vērts izvērtēt, kas rada lielākos izdevumus. Viens no aspektiem ir transports. Ir dažādi veidi, ko ir iespējams izmantot, lai samazinātu izdevumus par to atkarībā no dzīvesvietas un citiem apstākļiem. Šo iemeslu dēļ arī nav viena unikāla risinājuma, kas der visiem.

Salīdziniet automašīnu apdrošināšanu

Pirms katru gadu atjaunojat savu esošo automašīnas apdrošināšanas polisi, pārbaudiet konkurējošo uzņēmumu rādītājus. Dažas apdrošināšanas kompānijas piedāvā atlaides likmēm, ja jums ir labs kredītreitings, ja esat drošs autovadītājs, ja jūsu nobraukums ir zems un dažādu citu iemeslu dēļ. Noteikti jautājiet.

Ieguldīt automašīnu apkopē

Uzturot savu automašīnas motoru noregulētu un riepu spiedienu atbilstošā līmenī ietaupa naudu ilgtermiņā. Veicot abus, jūs varat ietaupīt līdz pat 100 eiro gadā uz degvielas rēķina. Veicot regulāru eļļas pārbaudi un citu pamata automašīnas apkopi, jūsu automašīna darbosies efektīvāk un tādējādi tā būs izdevīgāka. Turklāt labi uzturētajam transportlīdzeklim ir labāka tālākpārdošanas vērtība.

Pārbaudiet vairākas vietnes zemām lidojuma cenām

Nepaļaujaties uz vienu aviokompānijas meklētājprogrammu, lai parādītu visas lētās cenas. Daži pārvadātāji, kas piedāvā atlaides, neļauj savus lidojumus iekļaut trešo personu meklēšanas vaicājumos, tāpēc jums ir jāpārbauda viņu vietnes atsevišķi. Tas var aizņemt vairāk laika, taču noteikti ir to vērts, lai iegūtu labākus piedāvājumus. Tādā veidā var ietaupīt pat vairākus simtu eiro vai pat atrast labākus brīvdienu piedāvājumus. Savukārt ja jūsu plānos ir doties uz kādu noteiktu vietu dažādu iemeslu dēļ, ir vērts jau laicīgi pārbaudīt dažādus piedāvājumus un iegādātos biļetes. Nevajag arī vienmēr paļauties, ka būs iespējams pēdējā brīdī iegādāties izdevīgus piedāvājumus, jo tad beigās varat palikt bez lidojuma biļetēm vai var nākties iegādāties vēl dārgākus risinājumus.

Amerikāņu automobiļu asociācija (AAA) ir aprēķinājusi, ka pat neliela izmēra automašīnas izmantošana gadā pārsniedz 6000 ASV dolāru (4844 eiro), kad izmaksām tiek pieskaitīta degviela, apdrošināšana, apkope un citas ar to saistītās izmaksas. Ne visās valstīs ir pieejami dati par to, cik vidēji cilvēki tērē par savu automašīnu gadā, bet summa noteikti nav no tām mazākajām. Ir vērts katram to aprēķināt, lai sīkāki izprastu, vai nav alternatīvu transportlīdzekļu veidu, kam varētu būt priekšroka.

Brauciet ar velosipēdu vai dodieties ar kājām

Viens videi draudzīgs veids, kā ietaupīt naudu, ir atstāt automašīnu garāžā un uzsēsties uz jūsu divriteņu mehānisma (vai doties ar divām kājām). Riteņbraukšana un pastaigas ir piemērotas jūsu finansēm, veselībai, planētai un saraksts turpinās.

Izmantojiet sabiedrisko transportu

Sabiedriskais transports ietaupa naudu par degvielu, autostāvvietu, automašīnu apkopi un daudz ko citu. Katru nedēļas dienu visā valstī cilvēki sabiedriskajā transportā dodas tūkstošiem reižu. Pievienojies viņiem!

Dalieties ar automašīnu

Dodieties uz darbu ar citiem kolēģiem un mēģiniet sadalīt automašīnu. Ja braucat vidēji tāli (aptuveni 25 km vienā virzienā), degvielas izmaksas sadalot vēl ar vismaz vienu papildu pasažieri var ietaupīt līdz pat 600 eiro gadā.

Īrējiet vai aizņematies automašīnu

Ja jums ir nepieciešama automašīna, lai dotos no vienas vietas uz citu, bet ne katru dienu, apsveriet automašīnu koplietošanas tīkla īri vai aizņemšanos. Jums joprojām būs piekļuve transportlīdzeklim, bet jums būs jāmaksā tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Un jūs izvairīsieties no apkopes un remonta izmaksām.

Ierobežojiet finansējumu

Jo lielāks finansējums jums būs nepieciešams, jo lielāki procenti jums būs jāmaksā. Un tā kā automašīna nav ieguldījums, kas nezaudē vērtību, jūs nekad nevēlaties maksāt vairāk, nekā tas ir vērts.

Nepārsniedziet ātrumu

Ātruma samazināšana palielina jūsu automašīnas degvielas ekonomiju, tas nozīmē, ka jūs iztērēsiet mazāk degvielas par kilometru nekā tad, ja jūs palielinātu ātrumu par 10 vai vairāk kilometriem stundā. Saglabājiet naudu savā kabatā un brauciet ar ātruma ierobežojumu. Ja jūs pārsniedzat pieļaujamo ātrumu un tas tiek fiksēts, sods noteikti var radīt lielākus zaudējumus nekā ieguvumus finanšu ziņā.

Izlaist automazgātavas

Kad atstājat automašīnu mazgātavā, lai tā tiktu nomazgāta, iespējams, ka jūsu bankas konts ir sarucis par vairāk nekā 10 eiro. Rūpīgi izmazgājiet automašīnu divas vai trīs reizes mēnesī, un jūsu ietaupījumi būs vairāk nekā pietiekami, lai piepildītu pilnu degvielas tvertni!

Meklējat vairāk padomu, kā ietaupīt naudu? Vai ir nepieciešama motivācija, lai ietaupītu? Tas viss ir iespējams, kad jūs apņematies taupīt. Speriet pirmo soli šodien, lai ietaupītu naudu, samazinātu parādu un veidotu papildus uzkrājumus laika gaitā. Un tas neapstājas tur. Papildus pieejamā informācija jūs motivēs ar informāciju, padomiem un atgādinājumiem, kas palīdzēs sasniegt jūsu ietaupījumu mērķi. Tāpat arī dažādas lietotnes un citi veidi var kļūt par personīgo atbalsta sistēmu. Līdz ar to samazināt tēriņus uz transportu nav nemaz tik sarežģīti kā varētu likties. Protams, iesākumā tas var šķist neērti vai arī radīt papildus problēmas, taču ar laiku jūs pieņemsiet aizvien gudrākus lēmumus, jo jūs redzēsiet vairāk aspektus, kur ir iespējams samazināt uzdevumus. Neaizmirstiet arī ja esat students, pensionārs u.c. kategorijas pārstāvis, jums noteikti pienākas atlaides ne tikai publiskajos transportlīdzekļos, bet arī citur, kas var padarīt nonākšanu no punkta A uz punktu B daudz ērtāku. Līdz ar to jums būs iespējams papildus naudu ieguldīt citās lietās vai arī noguldīt to nākotnes plāniem krājkontā. Tas var būt sevišķi noderīgi, ja jūs krājat bērnu izglītībai un citām nepieciešamībām, kam savādāk būtu nepieciešams īstermiņa vai ilgtermiņa aizdevums. Protams, arī tā nav slikta iespēja, kas ļauj iegūt nepieciešamās finanses uzreiz, ja vien jūs papildus ieguldāt laiku un izvēlaties sev labāko piedāvājumu. Tāpat arī finanšu konsultanti u.c. var ieteikt jums pieņemamāko risinājumu, ja jums ir grūtības pašam atrast vai pieņemt lēmumu. Liela daļa ir atkarīga arī no jūsu darba devēja. Tas ne tikai var ietekmēt izredzes saņemt aizdevumu, bet arī daudzās valstīs ir ar likumu noteikts, ka darba devējam ir jāsedz transporta izdevumi. Parasti tā ir mēnešbiļetes cena, tomēr arī tas var ievērojami samazināt izmaksas. Pat ja jūs dzīvojat netālu no darbavietas vai jūs izmantojat velosipēdu, lai dotos uz to, jums tāpat pienākas šī samaksa. Līdz ar to praktiski jūs varat saņemt vairāk par mazāku cenu. Vienlaikus ir vērts pievērst uzmanību arī dažādiem aspektiem, lai varētu veiksmīgāk kontrolēt savas finanses ilgtermiņā. Tādā veidā ir iespējams arī iekrāt kaut ko ārkārtas gadījumiem vai arī atvaļinājumam, ko jūs tik ļoti vēlējaties. Un nekad nav par vēlu tam pievērst uzmanību.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here