Lielākā daļa cilvēku, kas meklē finanšu konsultanta palīdzību, dara to ar mērķi, lai labāk pārvaldītu savas kredītsaistības. Ja jūsu finanšu situācija ir saspringta arvien pieaugošo kredītsaistību dēļ vai finanšu situācijas kontroles zaudēšanas dēļ, jūs noteikti vēlaties pielietot metodes, kas iedarbotos drastiski un ātri nestu rezultātus. Diemžēl tad, kad jūs esat iedzīts stūrī, ceļš laukā no tā vairs nav tik vienkāršs, tomēr ir pāris iespējas, ko jūs varētu darīt lietas labā, lai kaut nedaudz atslogotu savas kredītsaistības.

Izziniet visas pieejamās iespējas un kredītu risinājumus

Ja vien iespējams, padariet sevi par kredītu ekspertiem. Izstudējiet dažādus plānus un izziniet, kurš no risinājumiem ir vispiemērotākais jūsu situācijai. Parasti kredītu risinājumi nav no tiem risinājumiem, kas der jebkurai situācijai – kas der vienai personai, citai personai var nebūt tik labs. Jums labākā pieeja noteikti būs balstīta uz jūsu individuālo situāciju un jūsu kredīta veidu. Šajā saistībā būtu jāatgādina sen zināma patiesība – jo vairāk jūs zināt, jo vairāk jūs sev palīdzat.

Apskatīsim pāris pieejas, kas var jums palīdzēt uzlabot esošo kredītsaistību situāciju:

  • Kredīta konsolidēšana – šī pieeja parasti tiek pielietota brīžos, kad kredīta ņēmējs meklē iespēju vairākas mazākas kredītsaistības nosegt ar vienu lielāku maksājumu, pārvēršos tās visas vienā kredītā. Kredīta konsolidēšanas rezultātā jaunajam kredītam parasti ir mazāka procentu likme, kas padara to izdevīgāku, tomēr jāmin, ka kredīta konsolidēšana ir pakalpojums, par kuru ir jāmaksā diezgan ievērojama summa.
  • Kredīta konsultācija – daudzi kredīta ņēmēji nereti nolemj par labu finanšu jeb, šajā gadījumā, kredīta konsultanta apmeklējumam, lai kopīgi izveidotu kredītu pārvaldīšanas plānu. Kā rāda pieredze, pēc šādas vizītes kredīts var tikt atmaksāts dažu gadu laikā. Jāuzsver, ka šajā gadījumā viss slogs ir uz kredīta ņēmēja pleciem – tikai no tā atbildības un skrupulozas pieturēšanās pie izstrādātā plāna būs atkarīga tā nomaksa un veiksme.
  • Kredīta refinansēšana – šķiet, šī opcija būtu lielisks risinājums jebkuram, kurš “smok” kredītsaistībās, jo kurš gan nejustos atvieglots, uzzinot par iespēju pēkšņi maksāt kredītu, piemēram, uz pusi mazākā apmērā nekā iepriekš. Izklausās brīnišķīgi, tomēr arī šis risinājums ir saistīts ar šādiem tādiem riskiem. Pirmkārt, jums būs jābūt ļoti spēcīgai argumentācijai, lai pārliecinātu savu kredīta devēju par savu kredītnespēju, jo mūsdienās ir ļoti daudz cilvēku, kas šo opciju izmanto ļaunprātīgi un nepamatoti. Otrkārt, lai pārkreditētu aizdevumu, uz kādu brīdi ir jāpārtrauc kredīta maksājumu veikšana, kas savukārt kopumā negatīvi ietekmē kredītsaistības. Treškārt, arī kredīta refinansēšana nav lēts pakalpojums.
  • Maksātnespēja – patiesību sakot, maksātnespēja ir opcija, kas atstāj vislielāko ietekmi uz kredītu, proti, atbrīvo no kredītsaistībām. Protams, maksātnespēja ir sarežģīts process, kas ietver daudz un dažādus nosacījumus, procedūras un sekas, kas ir atkarīgas no jūsu maksātnespējas veida. Tāpat kā kredīta refinansēšanas gadījumā, arī maksātnespējas procesā tiek ņemti vērā tādi kredīta ņēmēja rādītāji kā, piemēram, kredīta ar sliktu kredītvēsturi veids un apmērs, kredīta ņēmēja ikmēneša ienākumu apmērs, nodrošinājums, īpašumi, kā arī citi aspekti.

Darbība, kas būtu jāpārtrauc jebkuru kredītsaistību laikā, ir noliegšana. Cilvēks ir tā iekārtots, ka tam nepatīk “aci pret aci” satikties ar savām problēmām – viņš labāk izvēlas tās neredzēt un noliegt, bet nelaime ir tajā, ka problēmas no to noliegšanas nekur nepazūd, bet gan gluži pretēji – citkārt samilzt vēl lielākas. Ja jums ir finansiāla rakstura problēmas, neuztveriet tās par normu, jo, redz, piemēram, jūs vienkārši neprotat rīkoties ar naudu vai vainīga ir valsts, darba devējs, kredīta ņēmējs utt. Vienmēr vainīgi ir visi citi, tikai ne pats kredīta ņēmējs, kurš savulaik ir “parakstījies” uz šādu soli.

Vēl viena cilvēku mūžīgā problēma ir vilcināšanās. Kredīta gadījumā nekad nevajadzētu vilcināties – jo ātrāk tas tiek nomaksāts, jo labāk, pretējā gadījumā tas tikai aug un pieprasa no jums arvien lielākus līdzekļus. Vilcināšanas ir cieši saistīta ar iepriekš minēto noliegšanu.

Viena no būtiskākajām cilvēku problēmām, kas attiecas ne tikai uz kredītsaistībām, ir nespēja mācīties no savām kļūdām – neskatoties uz to, ka cilvēkam jau ir kredīts, tas aizņemas arvien jaunus. Tāpat notiek ar kredītkartēm – cilvēks atkal un atkal nespēj pretoties kārdinājumam kaut ko nopirkt, kaut zina, kādas šai rīcībai ikreiz ir sekas. Tā vietā, lai kredītkartes vietā vienkārši noformētu debetkarti, kurā ir ierobežoti līdzekļi, tas ik reizi sevi mierina, ka tas vairs neatkārtosies vai tas jau nav nekas būtisks.

Lai vai kā, rēķinieties, ka jebkurš kredītsaistību uzlabošanas process nebūs ātrs un vienkāršs – tas prasīs laiku, pacietību, būtisku attieksmes maiņu, kā arī finanšu līdzekļus, kas savukārt vēl vairāk mainīs jūsu finansiālo situāciju, bet, šķiet, to pārciest ir ievērojami labāk nekā pastāvīgi izlikties, ka problēmu nav un “slīkt” tajās.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here