No visiem zināmajiem ienākumu veidiem ir iezīmējušies divi populārākie – aktīvie ienākumi un pasīvie ienākumi. Pēc nosaukuma jau varam secināt, ka viens ienākumu veids ir saistīts ar darbu un aktivitātēm, bet otrs, tieši pretēji, naudu gādā gandrīz nedarot neko. Aktīvie ienākumi ir klasiskais naudas pelnīšanas veids, kurā cilvēkam tiek samaksāts par paveikto darbu vai nostrādātajām darba stundām. Katrā gadījumā šai personai ir jāveic darbs, neatkarīgi no tā, kādi ir darba apstākļi un cik šis darbs ir grūts. Pasīvie ienākumi ir neliels ieguldītā darba daudzums, kurš var atmaksāties tik pat labi, cik aktīvs darbs. Lai gan ar abiem ienākumu veidiem ir iespējams nopelnīt aptuveni vienādu naudas daudzumu, ir pāris lietas, kas vienu no šiem ienākumu veidiem padara labāku par otru.

Tātad aktīvie ienākumi ir tie, kurus mēs varam nopelnīt padarot kādu darbu. Jo vairāk mēs strādāsim, jo lielāki var būt mūsu aktīvie ienākumi. Turklāt aktīvo ienākumu lielums lielā mērā ir atkarīgs tikai no mums un nevis no citiem blakusapstākļiem. Ja vēlamies, tad savus ieguldījumus ar aktīviem ienākumiem varam dubultot pat gada laikā. Aktīvie ienākumi ir tik ienesīgi, jo tie tiek iegūti, veidojot automatizētas sistēmas un uzņēmumus. Aktīvo ienākumu tempi ir pietiekami lieli, lai pāris gadu laikā izveidotu drošu naudas rezervi. Vislabākais aktīvo ienākumu veids ir sava uzņēmuma dibināšana. Pastāv nosacīts risks zaudēt savu ieguldīto naudu, taču esot atbildīgam par uzņēmuma finansēm un attīstību, iespējas saņemt lielu naudu un dubultot ienākumus ir visai lielas.

Pasīvie ienākumi no sākuma izklausās visai vilinoši. Jūs varat pelnīt naudu, nepadarot gandrīz nekādu darbu. Jā, jums nebūs jāstrādā, taču aiz tā visa slēpjas pietiekami daudz sarežģījumi. Pasīvo ienākumu avoti dažādi noguldījumi, investīcijas, autoratlīdzība vai ienākumi no īres. Ienesīgākie no tiem ir noguldījumi un investīcijas. Noguldot naudu krājkontā jūs varēsiet būt drošs, ka to nezaudēsiet, bet jūsu ienākumi nebūs pārāk lieli. Bankas piedāvā noguldījumu kontus ar 3-5% ienākumiem no kopējās noguldījuma summas. Varam secināt, ka jānogulda visai iespaidīgs naudas daudzums, lai šie ienākumi atmaksātos un no tiem varētu pārtikt. Turklāt lielā naudas summa, kas jānogulda, visticamāk ir nopelnīta ar aktīviem ienākumiem. Kādēļ tad neturpināt naudu pelnīt kā iepriekš? Investīcijas jums piedāvā līdz pat divām reizēm lielākus ienākumus, bet šeit pastāv visai liels risks pazaudēt ieguldīto naudu. Populārākais investīciju objekts ir uzņēmumu akcijas. Jūs nopirksiet augoša uzņēmuma akcijas, taču šī ir kā riska spēle. Nav iespējams paredzēt ne finanšu tirgus situāciju nākotnē, ne arī to, kas varētu notikt ar uzņēmuma akcijām, ja tam nāktos saskarties ar kādām problēmām. Visam papildus, jums regulāri nāktos sekot līdzi situācijai tirgū, lai varētu pēc iespējas veiksmīgāk operēt ar savām investīcijām.

Kopumā būtu ieteicams naudu pelnīt ar aktīvo ienākumu palīdzību. Jums būs daudz mazāks risks pazaudēt savus ieguldījumus un jūs pretī saņemsiet krietni vien lielāku naudas daudzumu, nekā tas būtu iespējams ar pasīvajiem ienākumiem. Aktīvie ienākumi jums liks regulāri doties uz darbu un salīdzinoši ilgi strādāt, bet, ja gala rezultāts solās būt ļoti labs, tad tas noteikti ir tā vērts. Pasīvos ienākumus vislabāk uzturēt kā papildu nodarbošanos un ienākumu avotu, pamata darbam. Tādējādi jūs savu līdzekļu zaudēšanas risku būsiet sadalījuši pa daļām un tas būs daudz mazāks.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here