Būt taupīgam nav nekas slikts. Patiesībā, saprātīga taupība pat ir obligāts nosacījums, lai varētu nodrošināt labu, stabilu finansiālo situāciju, tomēr ir jāsaprot, kur beidzas racionāla taupība un kur sākas skopums. Ja taupība ir vēlama, tad skopums ir viena no sliktākajām īpašībām, ko noteikti nedrīkstētu pieļaut. Skopums bojā cilvēku dzīvi visdažādākajos veidos un, lai cik tas varbūt dīvaini neliktos, arī mazina iespējas nodrošināt labu finansiālo situāciju. Kā laikus pamanīt to, ka jūsu taupība pāraug skopumā un ko darīt lietas labā?

1. Jūs izmantojat citus cilvēkus

Vai piekrītat uzaicinājumiem iet izklaidēties tikai tad, ja draugi piedāvā jums visu izmaksāt? Vai zogat bezvadu internetu no kaimiņiem? Vai vienmēr aizņematies dažādas lietas no citiem? Ja minētās situācijas un līdzīgas epizodes saskatāt arī savā dzīvē, tad esat skops nevis taupīgs. Ja taupāt uz citu rēķina, tas liecina, ka esat gatavs uz visu, lai tikai nebūtu jāiztērē kāds lieks eiro. Jūs pat esat gatavs sabojāt savu reputāciju un attiecības ar citiem naudas dēļ. Nepieļaujiet to un nedzīvojiet uz citu rēķina. Pat tad, ja kāds pats piedāvā jums finansiālo palīdzību, neizmantojiet to, ja vien tā nav ārkārtas situācija. Cilvēki, kas citus izmanto agri vai vēlu visiem sāk apnikt un no viņiem visi sāk distancēties. Neriskējiet ar savu sociālo dzīvi sīkumu dēļ.

2. Jums nerūp tas, kā izskatāties no malas

Ja jūs nerūpējaties par savu izskatu un savu ārējo tēlu kopumā, arī tas diezgan tieši norāda uz skopumu. Nav runa par dārgu apģērbu pirkšanu un dārgām estētiskajām procedūrām, lai īpaši izceltos, bet gan elementāru tīrību un pieklājīgu izskatu. Ja esat ar mieru taupīt naudu pat tad, ja jūsu ārējais izskats jau kļūst atbaidošs, jūs esat pārāk skops. Vizuālais tēls ir svarīgs, tāpēc ir vērts izdot mazliet naudas, lai nodrošinātu sev vismaz pašas pamata lietas. Nestaigājiet vecās, noplukušās, netīrās, saplēstās drēbēs, ja varat atļauties to nedarīt. Ja izskatīsieties noplucis, tad apkārtējie arī jūs neuztvers nopietni un diez vai kāds gribēs ar jums socializēties.

3. Jūs nodarāt pāri savai veselībai

Ja taupāt pat uz ļoti būtiskām lielām, kā, piemēram, kvalitatīva pārtika, veselības aprūpe un pienācīgi dzīves apstākļi kopumā, jūs pavisam noteikti šaujiet pār strīpu ar savu taupību. Veselība nudien ir tā lieta, uz ko taupīt nedrīkst. Tas attiecas gan uz veselības aprūpi tiešā veidā, gan arī naudas taupīšanu uz lietām, kas veselību ietekmē netieši. Ja jums ir nauda, tad noteikti dariet visu, lai maksimāli uzlabotu savu veselību. Ja risks sabojāt savu veselību jūs nebiedē, tad vismaz padomājiet par to, ka ielaistas slimības un dažādas veselības problēmas izārstēt izmaksās daudz dārgāk un jūsu taupība patiesībā ir izšķērdība.

4. Jūs no savas dzīves negūstat nekādu prieku

Gadījumos, kad rodas finansiālas problēmas, pirmā lieta no kā jāatsakās noteikti ir izklaides, taču arī tam ir sava robeža. Ja jūs visu savu brīvo laiku pavadāt sēžot mājās un no savas dzīves vairs vispār negūstat nekādu prieku, naudas taupīšanas nolūkos, jūs noteikti esat skops nevis vienkārši taupīgs. Nav jēgas no naudas tad, ja neliekt to lielā un neizmatojat to labas dzīves nodrošināšanai. Ik pa laikam ir jāatļaujas sagādāt sev prieku pat tad, ja jūsu finanses ir ļoti sliktā stāvoklī, citādāk jūs vienkārši izniekojat savu dzīvi.

5. Jūs nelaižat garām nevienu iespēju ietaupīt

Visbeidzot, uz skopumu norāda arī neracionāla taupība. Piemēram, ja esat gatavs apstaigāt visus pilsētas veikalus, lai tikai nopirktu vislētākos pārtikas produktus, jūs ar taupību pārspīlējat. Tāpat, ja izmantojat pilnīgi visus akciju piedāvājumus un esat gatavs uz visu, lai vienmēr izmantotu izdevīgākos piedāvājumus, jūs noteikti pārcenšaties. Ir jāprot atrast robeža un saprast, kad taupība patiešām dod kādu labumu un kad tā uzliek pārāk lielus upurus. Ja jums ir jātērē vairākas stundas sava laika, lai tikai ietaupītu dažus centus, jūs neizprotat, ko nozīmē taupīt efektīvi.

Jātaupa ir tā, lai nauda neaizplūstu tur, kur tas nav nepieciešams un katrs eiro dotu kādu labumu, nevis vienkārši atsakoties no pilnīgi visa, tajā skaitā pašām pamata nepieciešamībām. Šāda skopošanās tikai novedīs pie tā, ka jūsu dzīve kļūs nožēlojama un būs jātērē vairāk naudas ilgtermiņā. Nepieļaujiet, ka skopums sabojā jūsu dzīvi un iemācieties taupīt pareizi.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here