Pensijas vecums daudziem jaunākiem cilvēkiem asociējas ar kaut ko pavisam attālu un teju vai nesasniedzamu, jo vēl taču priekšā ir tik daudz darba gadi, kuros tad arī varēs palēnām sākt domāt par šo vecumu un to, kā tu spēsi sevi finansiāli nodrošināt. Bet patiesībā par šo vecumu un naudas lietām vajadzētu sākt domāt pēc iespējas ātrāk, jo sakarā ar saliktajiem procentiem, jo ātrāk tu sāksi krāt, jo vieglāka šī krāšana būs un tu varēsi sakrāt daudz vairāk naudas, ko pēc tam tērēt savas dzīves otrajā pusē. Ja tu pašlaik esi vēl jauns un tev vēl nav izveidots pensiju otrais vai trešais līmenis, kā arī tu par to nemaz neesi sācis domāt, tad lasot šo rakstu, varbūt tev radīsies apskaidrība, ka jo ātrāk tu par to sāc domāt, jo vieglākas būs tavas vecumdienas, jo katrs Eiro, ko tu vari atlikt šodien būs daudz vairāk vērts nekā katrs Eiro, ko tu atliksi nākotnē, jo dēļ saliktajiem procentiem šī naudas summa augs daudz ātrāk un ātrāk.

30 gadi
Ja tu vēl neesi sasniedzis 30 gadu atzīmi, tad tev vēl lielākā daļa no savas dzīves ir tikai priekšā un arī domāšana par savām vecumdienām vēl nav nokavēta, jo šis ir tas posms, kad tu tikai sāc tā kārtīgi iejusties savā amatā, sāc pelnīt vairāk un vairāk naudas un arī sāc veidot ģimeni. 30 gadu robeža nereti nāk jau kā mazs atgādinājums, ka dzīve iet uz priekšu un ir nepieciešams domāt par nākotni, jo tā pienāks ātrāk, kā tu iedomājies.

40 gadi
40 gadi parasti tiek dēvēti par pusmūžu un kad cilvēki sasniedz šo ceturto gadu desmitu bieži vien viņi saprot, ka nu ir pienācis laiks sakārtot savu dzīvi un atskatīties uz to, kas jau ir izdarīt, un ko vēl ir iespējams izdarīt nākotnē. Runājot tieši par vecumdienu plānošanu 40 gadi ir var teikt pēdējais reālais posms, lai sāktu veidot savu vecumdienu iekrājumu, jo ja tas tiks darīts vēlāk, tad jau vairs saliktie procenti nestrādās tavā labā un tev būs jāliek šajos noguldījumu fondos daudz lielāki naudas līdzekļi.

50 gadi
50 gadu atzīme daudziem cilvēkiem jau ir mājiens, ka pensijas gadi jau vairs nav aiz kalniem un tas savukārt nozīmē to, ka arī tavi darba gadi tev vairs nav palikuši tik daudz, un līdz pensijai nākošos gadus vajadzētu pēc iespējas vairāk ekonomēt, lai varētu iekrāt pietiekoši lielu naudas summu, lai nebūtu jābadojas vai arī jāsamazina savas dzīves kvalitāte.

60 gadi
Un visbeidzot 60 gadi jau tiek uzskatīti par tavu pensionēšanās vecumu. Protams katrā valstī īstais laiks, kad cilvēks var doties pensijā ir atšķirīgs, bet 60 gadi parasti ir tas vecums, kad jau var sākt izņemt iekrājumus no pensiju fondiem, kā arī sākt pirms-pensionēšanās vecuma sociālās izmaksas. Ja tu vēl līdz šim neesi domājis par savu vecumdienu nodrošināšanu, tad tev ir pavisam maz laika un tad tev nākamie daži gadi ir jādarbojas kā trakam, lai varētu sevi nodrošināt visu atlikušo dzīves daļu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here