Visus paņemtos kredītus ir ieteicams atmaksāt pēc iespējas ātrāk. Ja kredīts tiek atmaksāts līgumā noteiktajā termiņā, nekādām finansiālām problēmām nevajadzētu rasties, bet tieši šī savlaicīgā kredīta atmaksa daudziem ir problemātiska. Lai nenonāktu situācijā, kad jāpagarina atmaksas termiņi, vai jāmaksā soda procenti, ir jāievēro pareizi kredīta atmaksas nosacījumi.

Pats svarīgākais ir nodrošināt sev šo iespēju atdot kredītu savlaicīgi. Vairumā gadījumu vislabākais veids kā to izdarīt ir ievērojot dažādus taupības pasākumus. Ja līdz šim nav bijusi iespēja veikt naudas uzkrājumus, tad visticamāk ieņēmumi nav lielāki par izdevumiem. Lai atmaksātu kredītu, tas ir steidzami jāmaina. Naudu var ietaupīt ļoti dažādos veidos, bet efektīvākie ir atteikšanās no izklaidēm, preču iegāde uz atlaidēm un taupīšana uz komunālajiem pakalpojumiem un transportu.

Ja līdz šim esat dzīvojis ļoti taupīgi, un iespēju vēl vairāk ietaupīt naudu tiešām nav. Ir jādomā par veidiem, kā ātri iegūt papildus finansiālos līdzekļus. Ja iespējams varat strādāt virsstundas jau esošajā darba vietā, vai meklēt vēl vienu darbu līdz brīdim, kad kredīts ir veiksmīgi apmaksāts.

Vēl nevajag gaidīt līdz atmaksas termiņa pēdējam brīdim. Ja jums ir brīvi naudas līdzekļi, kas ļauj veikt kredīta atmaksu pirms termiņa beigām, to noteikti vajag darīt. Šādā veidā būsiet pārliecināts, ka kredīta atmaksai paredzētā nauda netiks iztērēta spontāniem pirkumiem, turklāt būsit pārliecināts, ka pēdējā brīdī nenotiks, kas neparedzēts, kas liegs veikt kredīta apmaksu. Jo ātrāk tiks nokārtotas visas parādsaistības, jo ātrāk atbrīvosieties no liekām raizēm un pienākumiem. Šis padoms varētu būt īpaši noderīgs tiem kredītņēmējiem, kuriem patīk veikt spontānus pirkumus un ir grūti plānot savu personīgo budžetu.

Lai būtu pilnīgi droši, par to, ka kredīta atmaksai paredzētā nauda tiešām tiks izmantota tikai un vienīgi šīm mērķim, varat izmantot automātisko rēķinu apmaksas pakalpojumu. Vairums banku piedāvā iespēju automātiski pārskaitīt naudu no klienta konta konkrētam pakalpojumu sniedzējam, šajā gadījumā kredītdevējam. Tas vairāk būtu piemērots ilgtermiņa kredītu ņēmējiem, kuriem kredīta maksājumi jāveic katru mēnesi.
Ja kredīta atmaksas termiņš strauji iet uz beigām, bet naudas šo saistību nokārtošanai tomēr nav, vajadzētu apsvērt iespēju aizņemties no draugiem vai paziņām. Tas ir labāks risinājums, jo šādā gadījumā varēsiet izvairīties no soda procentiem. Protams, vēl joprojām būsiet parādā un nāksies atrast papildus līdzekļus naudas atmaksai, bet vismaz vēl vairāk nepasliktināsiet savu finansiālo situāciju.

Ja tomēr naudu kredīta atmaksai savlaicīgi iegūt nav iespējams, noteikti ir jāsazinās ar kredītiestādi, kurā esat paņēmis šo aizdevumu. Tieši veiksmīga komunikācija bieži vien palīdz kredītņēmējiem izvairīties no nopietnām problēmām. Gandrīz visas kredītiestādes piedāvā tādus pakalpojumus kā kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu, vai atmaksas grafika maiņu. Arī tie ir maksas pakalpojumi, bet to izmantošana sanāks daudz izdevīgāka, nekā soda procentu maksāšana, turklāt tādā veidā jūs netiksiet iekļauts parādnieku sarakstos un nesabojās jūsu kredītvēsturi.

Ja problēmas ar kredīta apmaksu ir ilgstošas un esat paņēmuši vairākus kredītus vienlaicīgi, labākais risinājums būtu kredītu apvienošana. Tas nozīmē, ka visi kredītu maksājumi tiek apvienoti vienā un līdz ar to tiek pagarināts atmaksas termiņš un samazināta kopējā procentu likme. To var izdarīt, gan vēršoties pie vairākiem kredītdevējiem, gan Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA). Pie LAFPA šo pakalpojumu gan ir iespējams saņemt tikai tad, ja visi kredīti ir ņemti pie kredītdevējiem, kuri ir šīs asociācijas biedri.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here