Izglītība un zināšanu iegūšana, kā jau mēs zinām ir ļoti svarīgas nodarbes un, tāpēc arī bērniem jau no 6 gadu vecuma ir jāsāk iet skolā, un tas jāda līdz pat 18 gadu vecumam, jeb kopā ir jānomācās vismaz 12 gadi pamata un vidējā izglītībā. Un pēc tam vēl papildus 4-8 gadi augstskolā, kā bakalaura maģistra vai doktora grāda iegūšanai. Bet tas, kas daudziem jaunajiem vecākiem nāk prātā ir tas, vai labāk vajadzētu sūtīt bērnus privātajās skolās vai arī publiskajās skolās. Un tad arī šodien apskatīsim šo jautājumu.

Publiskā skola

Publiskajā skolā izglītība ir praktiski par velti un vecākiem ir jāiegādājas tikai dažas grāmatas, rakstāmpiederumi un dažas citas lietas, kas bērnam ir vajadzīgas. Bet par skolotāju algām, telpām, izglītības materiāliem un citām lietām, kas izmaksā lielas naudas summas būtībā maksā valsts. Bet teorētiski jau par to tik un tā maksā vecāki no saviem nodokļiem, no kurienes tad arī tiek finansētas šīs publiskās skolas. Publiskajās skolās parasti tiek sūtīti daudz un dažādu vecāku bērni sākot no nabadzīgajiem līdz bagātniekiem un šie visi bērni tiek pamatā mācīti vienkopus lielās bērnu grupās jeb tā saucamajās klasēs. Teorētiski vajadzētu būt tā, ka ir vairākas klases, kur viena ir advancētā, kurā mācās talantīgi bērni, tad ir vidējā un tad arī zemākā, kur tiek mācīti tie, kuriem ar mācībām galīgi neiet. Jo pretējā gadījumā tiem, kas grib tiešām kaut ko iemācīties un arī kaut ko sasniegt būs grūti, jo tie, kas nevēlas mācīties parasti ir vairākumā un sociālais spiediens ir pārāk liels, lai to pārvarētu.

Privātā skola

Privātās skolas parasti izmaksā visai lielus naudas līdzekļus un teorētiski, ja kādu vecāku bērns mācas šādā skolā tad vecākiem vajadzētu būt jāmaksā mazāki nodokļi, jo viņu šie nodokļi, kas būtu paredzēti izglītībai netiks izmantoti. Bet tā tas nav un tāpēc privātās skolas parasti var atļauties tikai tiešām turīgas ģimenes Privātajās skolās parasti māca paši labākie skolotāji, jotu atalgojums arī ir lielāks nekā publiskajās skolās un arī aprīkojums un mācāmā viela parasti ir daudz augstākā līmenī. Bet tāpēc, ka šīs privātās skolas var atļauties maz cilvēku tajās arī mācās maz bērni un skolotāji var pievērst daudz lielāku uzmanību katram bērnam individuāli.

Privātās skolas noteikti, ka ir daudz prestižākas un tajās ir iespējams iegūt daudz labāku izglītības līmeni, bet tās ir dārgas un ne kurš katrs var atļauties sūtīt savas atvases uz šādām skolām. Protams publiskajās skolās var iet jebkurš bērns un viņiem būs iespējams saņemt pietiekoši labu izglītību, bet ne vienmēr šis publiskās skolas būs pietiekoši labas, lai talantīgākie bērni tajās varētu tiešām iegūt savam līmenim vajadzīgu izglītību.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here