Ja jums šķiet, ka jūsu finansiālā situācija varētu būt labāka, atcerieties, ka tā varētu būt arī ļaunāka. Ir cilvēki, kuriem nav absolūti nekādu iekrājumu ne tuvākai, ne tālākai nākotnei. Tāpat ir cilvēki, kuri katra mēneša beigās nezina, kā lai nomaksā rēķinus un par kādiem līdzekļiem lai paēd. Ikvienam no mums vajadzētu iztēloties sliktāko savas dzīves scenāriju un nodrošināties pret to ar konkrētu rīcības plānu, lai, šim scenārijam realizējoties dzīvē, mēs varētu izdzīvot arī bez naudas iekrājumiem. Ja nezināt, kādus soļus vajadzētu iekļaut šādā rīcības plānā, iepazīstieties ar pāris idejām turpinājumā.

Pārtrauciet pārmaksāt kredītus

Ja iepriekš jūs centāties pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no savām kredītsaistībām, kredītmaksājumos maksājot maksimāli lielas naudas summas, tad tagad atgriezieties pie minimālo kredītmaksājumu veikšanas.

Paņemiet kredīta brīvdienas

Lielākā daļa kreditoru piedāvā tādu opciju kā kredīta brīvdienas. Kredīta brīvdienas nozīmē kredīta maksājumu atlikšanu uz noteiktu laiku. Tās ir paredzētas tieši tādiem ārkārtas gadījumiem kā, piemēram, darba zaudēšana vai darbspēju zaudēšana, kā rezultātā kredītņēmējs paliek bez ienākumiem un līdz ar to bez rocības veikt kredīta maksājumus. Skaidrs, ka argumentam, lai iegūtu kredīta brīvdienas, ir jābūt nopietnam un patiesam.

Atsakieties no dārgajiem tarifu plāniem

Ja līdz šim jums bija dārgs tarifa plāns, kas iekļāva daudz un dažādas ekstras, tad tagad atsakieties no tā, izvēloties pašu lētāko tarifu plānu. Nereti lētākie tarifa plāni neiekļauj mobilos datus internetam, kā arī sarunām un īsziņām atvēlēto vienību skaits ir niecīgs. Ja jūsu telefons nodrošina piekļuvi bezvadu internetam, nav nekādu problēmu iztikt pat ar minimālu tarifa plānu, jo, pieslēdzoties bezvadu interneta, jūs varat neierobežoti sarunāties un sūtīt ziņas, izmantojot tādas bezmaksas aplikācijas kā, piemēram, Skype, WhatsApp vai Viber. Vēl viena no iespējām ir palikt pie esošā tarifa plāna, bet pakaulēties par tā cenu.

Pārtrauciet automašīnas apdrošināšanu

Skaidrs, ka finansiālu grūtību gadījumā vajadzētu izvēlēties to apdrošināšanas kompāniju, kas var piedāvāt viszemāko cenu, tomēr sliktākā dzīves scenārija gadījumā ir ieteicams pārtraukt savas automašīnas apdrošināšanu. Kā zināms, automašīnas apdrošināšana – OCTA – ir obligāta un bez tās ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē, tāpēc, pārtraucot savas automašīnas apdrošināšanu, savu automobili atstājiet mājās un izvēlieties kādu citu pārvietošanās alternatīvu, piemēram, sabiedrisko transportu vai velosipēdu.

Atslēdziet televīziju un internetu

Mūsdienās, šķiet, ir iespējams iztikt bez televīzijas, jo lielākā daļa televīzijas pārraižu ir skatāma internetā, tāpēc, saskaroties ar finansiālām grūtībām, atsakieties no televīzijas. Protams, var atteikties arī no interneta pieslēguma, tomēr tādā gadījumā jūs nevarēsit izmantot internetu telefonā, lai sazinātos pa iepriekš minētajām bezmaksas aplikācijām, kā arī internetu datorā, lai skatītos tajā televīzijas pārraides un izmantotu citas interneta priekšrocības.

Izvēlieties bezprocentu kredītkarti

Protams, visprātīgākais lēmums ir atteikties no jebkāda veida kredītkartēm un izvēlēties debetkarti, bet, ja tiešām nespējat iztikt bez kredītkartes, izvēlieties bezprocentu kredītkarti.

Ēdiet labumus no pieliekamā un pagraba

Lielāko daļu ēdiena mēs esam ieraduši pirkt pārtikas veikalos, savos pagrabos un pieliekamajos ielūkojoties salīdzinoši reti. Protams, no tā, kas atrodams pagrabos un pieliekamajos, vien nav iespējams un arī nav ieteicams pārtikt, bet finansiālās grūtībās mums vajadzētu biežāk atcerēties par tiem labumiem, ko esam cītīgi sarūpējuši pērnajās vasarās, lai tie nenovecotu un nebūtu jāmet laukā, kā tas nereti notiek.

Pārtrauciet veidot iekrājumus

Pārtrauciet veidot jebkāda veida iekrājumus, vai tie būtu iekrājumi ārkārtas gadījumiem vai vecumdienām, līdz jūsu finansiālā situācija atkal nostabilizējas. Naudu, kas iekrāta ārkārtas situāciju fondā, variet izmantot savu finansiālo problēmu risināšanai, jo sliktākais dzīves scenārijs pavisam noteikti ir uzskatāms par ārkārtas situāciju.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here