Uzņēmumu veidošana un uzņēmējdarbība kā tāda ir liela riska darbība un tikai tie cilvēki, kuriem ir pietiekoši daudz drosmes pacietības un liela sāpju tolerance var veidot savus uzņēmumus un nodarbināt darbiniekus, nevis paši strādāt algotu darbu. Uzņēmēji ir tie, kas valstī rada apgrozījumu un arī maksā nodokļus, jo gan pašiem uzņēmējiem, gan arī darbiniekiem, ko tie nostrādina katru mēnesi ir jāmaksā šīs nodevas, kas nereti sastāda pat līdz 50% no kopējā saņemtā atalgojuma. Tādēļ arī uzņēmējiem ir jābūt tik pacietīgiem un jāmāk atrast iespējas, kā apsteigt konkurentus, atrast klientus un iegūt pietiekoši lielu peļņu lai varētu samaksāt algas nodokļus un vēl arī papildus iegūt peļņu, jo neviens uzņēmējs negribēs strādāt bez peļņas.

Tieši tāpēc, kad runa iet par uzņēmuma sākšanu, daudzi cilvēki vienkārši saprot, ka tas ir ļoti grūts process un nav iespējams tā vienkārši to izdarīt un sākt gūt peļņu un vēl jo vairāk bez nekādām ārējām investīcijām vai arī ieguldījumiem. Bootstrapping jeb uzņēmuma sākšana bez investīcijām nozīmē to, ka uzņēmējam ir jāmāk audzēt uzņēmums no tiem ienākumiem, ko viņš saņem un šī nauda jāmāk izlietot pēc iespējas taupīgāk, un jāatrod ir jomas, kurās būs iespējama vislielākā atdeve. Lielākās nozarēs parasti uzņēmumu sākt bez milzīgām investīcijām ir praktiski neiespējami, un to pamatā var darīt tikai mazās nozarēs vai arī atrodot kādu lielās industrijas apakškategoriju, kurā nav tik liela konkurence un kurā būtu iespējams iegūt peļņu. Uzņēmējiem, kas šādi mēģina audzēt savus uzņēmumus ir jāsaskaras ar ļoti daudz un dažādām problēmām un būtībā katra diena ir kā izaicinājums, jo pat viena neapdomāta rīcība var novest uzņēmumu līdz bankrotam, jo uzņēmumam nav papildus līdzekļi un iekrājumi, kurus likt lietā, kas sāk iet grūti.

Šāda veida uzņēmuma sākšana nebūt nav viegla un lielākais vairums jauno uzņēmumu pirmo 5 gadu laikā bankrotē un tikai tie uzņēmēji, kas ir gatavi ieguldīt savos uzņēmumos ļoti daudz laika un darba var izrauties no šīs fāzes un sākt iekrāt naudu rezervei, un sākt darboties citās nozarēs. Bet, lai gan šāda uzņēmuma sākšana bez investīcijām nav vienkārša, tomēr šādi uzņēmējam paliek 100% uzņēmuma kapitāldaļas un nav jādod procentuālās daļas šiem investoriem, kā tas parasti notiek tehnoloģiju iesācējuzņēmumos, jeb tā sauktajos Start-up kompānijās. Ja uzņēmējam izdodas noturēties un izaugt no šīs bootstraping fāzes, tad ir iesējams iegūt ļoti spēcīgu uzņēmumu, kura vadība pilnībā pieder šim pašam cilvēkam un ja viņš ir pietiekoši gudrs, tad var uzņēmumu audzēt un gūt peļņu daudz un dažādās nozarēs.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here