Cilvēku izklaides iespējas ir ļoti dažādas. Viss ir atkarīgs no cilvēku vēlmēm un iespējām. Bieži vien izklaidei ir vajadzīga nauda, jo ne viss mūsdienās pieejams bez maksas. Lielākās, aizraujošākās un vislabākās atmiņas sagādājošās izklaides nereti mēdz izmaksāt visai lielas naudas summas. Naudu šai izklaidei var iekrāt jau laicīgi, ja to atļauj personīgās finanses. Bet ko darīt, ja nav ne lieku līdzekļu, ne lētāku alternatīvu? Viens no ātrākajiem veidiem, kā dabūt naudu šai izklaidei ir aizņemties kredītu. Taču kredīts ir visai atbildīgs aizdevuma veids, tāpēc arī šim variantam ir savas priekšrocības un trūkumi.

Ja konkrētajā brīdī nav nepieciešamo līdzekļu izklaidei, bet ir zināms, ka tādi būs pēc kāda laika, tad naudu izklaidēm var dabūt ar kredīta palīdzību. Izklaides pakalpojumu izmaksu segšanai piemēroti divu veidu kredīti – ātrais kredīts vai patēriņa jeb ilgtermiņa kredīts. Ātrais kredīts varētu noderēt, ja nauda nepieciešama ļoti ātri un salīdzinoši nelielā daudzumā. Lielākā daļa ātro kredītu kompānijas piedāvā naudu kontā saņemt pat 15 minūšu laikā (iespējams pēc iepriekšējas reģistrācijas), turklāt dažas no tām arī piedāvā SMS kredīta pakalpojumu, kurš ir ļoti noderīgs, ja nav pieejams interneta savienojums. Patēriņa kredītu piedāvā pāris nebanku kreditori un lielākā daļa Latvijas komercbankas. Šis kredīts ir domāts, lai norēķinātos par iecerētiem pirkumiem vai pakalpojumiem. Ar patēriņa kredītu iespējams iegūt krietni lielāku naudas summu ar ilgāku atmaksas termiņu, ja to salīdzina ar ātrajiem kredītiem. Tāpat patēriņa kredītu varēs saņemt jau no 18 gadu vecuma, nevis no 20 vai 21 gada, kā tas ir lielākajai daļai ātro kredītu izsniedzējiem. Šis kredīts varētu noderēt, ja par izklaidi ir jāmaksā diezgan iespaidīga naudas summa. Tā varētu būt, piemēram, par vairāku dienu ceļojumu uz kādu festivālu vai koncertu.

Šādam kredīta aizņemšanās veidam ir arī sava sliktā puse. Kredīts izklaidēm tiek uzskatīts par īsti neapdomīgu naudas aizņemšanās iemeslu. Šis apgalvojums ir diezgan patiess, jo izklaide ir īstermiņa vajadzību apmierināšana no kuras nav nekāda ilgstoša labuma. Turklāt ar izklaidi netiek apmierinātas visas prioritārās vajadzības. Tas arīdzan nav nekāds ilgtermiņa ieguldījums, kurš atmaksāsies vai noderēs nākotnē. Parasti pēc šiem kritērijiem arī tiek noteikts kredīta vajadzības iemesls, un izklaides nav prioritāte lielākajai daļai aizņēmēju. Tāpēc ļoti daudzi aizdevēji nav gatavi izsniegt kredītu šādai vajadzībai, ja to pirmkārt jau neatļauj klienta atmaksas iespējas. Šāds kredīts var sagādāt turpmākas problēmas, jo kredīts var tikt noformēts mirkļa gribas iespaidā vai arī nepadomājot par savu maksātspēju. Tas ir ļoti vienkāršs veids, kā sagādāt sev liekas raizes, ar papildu izdevumiem (maksājumu formā) un pat iespējamām parādsaistībām, kas savukārt sabojātu personas kredītvēsturi.

Kopumā var secināt, ka izklaide ar kredītā ņemtu naudu var būt tik pat laba, kā tad, ja šī nauda ir iekrāta jau iepriekš. Naudas avots nemainīs izklaides veidu, bet gan personas finansiālo situāciju pēc šī notikuma. Kredīts izklaidei noteikti nebūs tas labākais naudas avota variants, jo tas neatmaksājas ilgtermiņā. Bieži vien šādi kredīti tiek paņemti viena vakara izklaidēm un maza atmaksas summa pārtop par daudz lielākiem parādiem, kuru dēļ beigās ir jāatmaksā daudz lielāka nauda nekā bija paredzēts sākumā. Atbildīga aizņemšanās nozīmē vienmēr pirms kredīta noformēšanas rūpīgi apsvert savas iespējas to atmaksāt.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here