Ir cilvēku, kuru iekrājumi dažādiem mērķiem, piemēram, ārkārtas situācijām vai pensijai ir tik lieli, ka tie nekavējoties varētu nomaksāt atlikušo kredīta summu un dzīvot dzīvi bez kredītsaistībām. Nomaksājot kredītu, viņu bankas kontā nepaliktu vairs ne centa, bet, nenomaksājot kredītu, viņiem būtu finansiālais nodrošinājums gan tagadnei, gan nākotnei. Protams, ja iekrājumu summa ir lielāka par atlikušo kredīta summu, nav šaubu, ka kredīts ir jāatmaksā, jo, nomaksājot kredītu, vēl paliek līdzekļi dzīvošanai.

Problēmas sākas brīdī, kad abas summas ir vienlīdzīgas, un jūs nevarat izlemt, kas īsti jums ir svarīgāks – dzīve bez kredīta vai finansiālā drošība. Jā, skaidrs, ka matemātiski jūs ik mēnesi zaudējat naudu, ja turpināt maksāt kredītu, jo, kā zināms, kredīta maksājumu veido ne tikai daļa kredīta pamatsummas, bet arī procenti. Bet sajūta, ka jums ir finansiāls “drošības spilvens”, kas var izglābt ne mazums situāciju, ir tik pat lieliska kā sajūta, ka jums nav parādsaistību. Varbūt jūs veidojat iekrājumus kādiem citiem nozīmīgiem dzīves notikumiem, no kuriem nekādā gadījumā nevēlaties atteikties, lai tikai nomaksātu aizdevumu? Piemēram, jaunai automašīnai, kāzām vai bērnu izglītībai. Varbūt jūs arī savā darba vietā nejūtaties īpaši stabili, tāpēc labprāt atliekat naudu bezdarba periodam?

Lai vai kā, vairākums finanšu ekspertu tomēr iesaka visupirms atbrīvoties no kredītsaistībām, jo tās tik tiešām maksā jums naudu. Šķiet, vien retais nezina, ka jebkurš kredīts ir jācenšas atmaksāt pēc iespējas ātrāk, jo citādi var nākties krietnas naudas summas pārmaksāt procentu maksājumos. Visupirms sāciet ar to kredītu atmaksu, kuriem ir visaugstākās procentu likmes, lai tur vai kas, jo tādā veidā, kā jau iepriekš minēts, jūs mazāk samaksāsit procentu maksājumos. Labāk taču ilgāku laiku maksāt kredītu, kam ir zemāka procentu likme, nevis ilgu laiku maksāt to kredītu, kam ir augsta procentu likme, vai ne tā? Šajā gadījumā nepievērsiet uzmanību atlikušajai kredīta summai, bet gan procentu likmei, jo vairākumā gadījumu tiem apjomīgākajiem kredītiem ir tās zemākās procentu likmes, bet tiem mazākajiem aizdevumiem ir augstākās procentu likmes. Spilgti piemēri ir hipotekārais kredīts un ātrais kredīts.

Ja jums ir tik daudz iekrājumu, lai atmaksātu kredītu pilnībā, atmaksājiet to un neuztraucieties, ka pēc tam jums nebūs līdzekļu ar ko iztikt, jo algas diena ir tuvāk nekā jums šķiet, un var jau arī nedaudz ierobežot savus tēriņus uz kādu laiku, piemēram, gatavojot un ēdot mājās, uz darbu dodoties ar sabiedrisko transportu u.tml. Kredītus ar 0% likmi atstājiet kā pēdējos, jo to gadījumā atmaksas laikam nav nozīmes, proti, nav nozīmes vai jūs atmaksājat tos 1 mēneša laikā vai 1 gada laikā, ja vien tā procentu likme saglabājas nemainīga, tas ir, 0%. Šo kredītu atmaksai varat veikt minimālos maksājumus, necenšoties ik mēnesi atmaksāt lielāku summu. Nomaksājiet kredītus pakāpeniski, proti, kredītam, kuram ir augstākā procentu likme, veiciet lielākos kredīta maksājumus, bet, kad tas tiek nomaksāts, pēc tāda paša principa nomaksājiet nākamo kredītu ar augstāko procentu likmi, kamēr visi tiek nomaksāti.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here