Vairumam no mums mūsdienās ir kredītkartes vai debetkartes, bet liels vairums joprojām labprātāk iepērkas ar skaidru naudu, nevis savu karti. Tāpēc es domāju, ka būtu interesanti noskaidrot to, ar ko tad iepirkties ir izdevīgāk un labāk – ar karti vai skaidru naudu.

Kredītkartes plusi

Daudzi cilvēki izvēlās maksāt ar kredītkarti vai debetkarti nevis skaidru naudu, un tam ir daži svarīgi un mazāk svarīgi iemesli.

  • Pirmkārt jau maksāšana ar kredītkarti un karte vispārīgi ir drošāks maksāšanas un naudas uzglabāšanas veids, nekā skaidra nauda, galvenokārt, jo karšu īpašnieku finanses ir aizsargātas ar debetkaršu PIN kodiem vai īpašnieka parakstu kredītkaršu gadījumā, kā rezultātā neviens cits, izņemto tevi nevar norēķināties ar tavu karti. Bet, piemēram, kartes zādzības gadījumā tu vari nekavējoties nobloķēt karti, kas liegs zaglim no tās izņemt naudu, pat ja tas ir uzzinājis tavu PIN kodu, taču, ja zaglis nozog skaidru naudu, tev nav nekāda iespēja pasargāt šo naudu no tās izmantošanas.
  • Otrais iemesls, kādēļ cilvēki priekšroku dod kredītkartei, ir mazāk nozīmīgs, taču arī visai būtisks vairumam cilvēku – kredītkartes un debetkartes vienkārši izskatās daudz labāk nekā skaidra nauda, vienalga vai banknotes vai monētas. Mūsdienās ir iespējams izveidot kartes ar īpašiem dizainiem un par saviem attēliem, kas tās padara vēl pievilcīgākas potenciālajiem klientiem, jo tās ir skaistas un īpašas.
  • Un treškārt, kartes nu jau tiek pieņemtas praktiski visur, izņemot tirdziņus un pavisam mazus veikaliņus, tāpēc, pat atrodoties svešā valstī, tu varēsi norēķināties ar karti, un tev nebūs jāpārkonvertē nauda, kas bieži vien nav tas patīkamākais process.

Skaidras naudas plus

Par spīti šiem trīs karšu plusiem, no kuriem pirmais noteikti ir svarīgākais, maksāšana skaidrā naudā gandrīz vienmēr ir pārāka par maksāšanu ar karti. Pirmkārt jau maksāšana skaidrā naudā ievērojami samazina risku, ka tu pārtērēsi savus līdzekļus un ieplānotu budžetu konkrētajai iepirkšanās reizei. Kredītkartes un debetkartes pašas par sevi iedrošina to īpašnieku iztērēt vairāk, nekā tie vēlas, kaut vai tādēļ, ka ar skaidru naudu tu vari iztērēt tikai tik, cik ir tavā makā, un, lai tērētu vairāk, tev ir jādodas uz bankomātu un jāizņem vēl nauda, bet ar karti, tu vari tērēt vairāk, kaut vai visus savus iekrājumus, pat ja tie ir paraudzēti visam mēnesim nevis viena dienai. Īpaši kredītkartes iedrošina arī sava vispārējā budžeta pārtērēšanu, jo tām piemīt īpašība, ka tu vari iztērēt vairāk naudas, nekā patiesībā ir tavā kredītkartē, jeb ņemt bezprocentu kredītu, un šī pārtērētā summa tev būs jāatmaksā tikai nākamreiz, kad tavā kartē tiks iemaksāta nauda. Šādā veidā tev ir daudz lielāka iespēja ievērojami pārtērēt savu budžetu un iegādāties lietas, kurs, iespējams, tu nemaz nevari atļauties. Tātad, lietojot skaidru naudu, tu daudz efektīvāk un labāk spēsi sekot līdzi savam budžetam un nepārtērēt savus līdzekļus, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi ikvienam, kurš cenšas kaut nedaudz menedžēt savus ienākumus un izdevumus.

Gan maksājumiem ar kredītkarti vai debetkarti, gan maksājumiem ar skaidras naudas palīdzību ir savi plusi un mīnusi, taču, ja tu vēlies mainīt savus finanšu paradumus un daudz efektīvāk sekot līdzi savām finansēm, tad es noteikti ieteiktu sākt norēķināties ar skaidru naudu, jo tā tev būs daudz skaidrāka vīzija par to, kāda ir tava finanšu situācija un cik tu vari atļauties tērēt, tā nodrošinot, ka tu nepārtērējies un nepiedzīvo nepieciešamību ņemt kredītu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here