Pēdējā laikā ar vien vairāk un vairāk cilvēki sāk runāt uz nopelnīšanu uz sevi. Sākot no dažādiem raidījumiem līdz blogiem un pat finanšu žurnāliem – visi raksta par to, kā tu vari izveidot sev tādu situāciju, ka rezultātā ar laiku tu naudu varēsi aizņemties pats no sevis nevis no bankas vai kāda nebanku kreditora, kad tev būs nepieciešams veikt kādu lielu pirkumu, piemēram, automašīnu vai jaunu un jaudīgu datoru, kā arī ka šāda stratēģija ir ātrākais veids uz finansiālo neatkarību. Un, lai gan pastāv vairākas dažādas šādas “nopelni uz sevi” sistēmas, un katra no tām nedaudz atšķiras no otras, es domāju, ka varētu ne tikai vispārīgi apskaidrot ko šāda sistēma nozīmē un kā tā darbojas, bet arī noskaidrot vai tā patiešām ir efektīva.

Kā tad īsti šāda sistēma strādā?

Pamatā šī sistēma sastāv no vairākām darbībām, kuru rezultātā tu varēsi iegūt šo tik kāroto finansiālo neatkarību un tev vairs nekad nenāksies aizņemties pirmo kredītu bez maksas no kāda cita kreditora. Pirmais, kas tev ir jādara, ir jāizveido kaut kāda veida otrais konts, kurš var būt sākot no visvienkāršākā krājkonta tavā bankā, līdz īpašam investīciju kontam. Šāds konts ir nepieciešams, jo tieši šis konts būs tā vieta, kurā tu saņemsi visus savus ienākumus. Zinu, zinu, var likties baisi visus savus ienākumus pārskaitīt uz krājkontu vai investīciju kontu, taču tam ir pamatojums. Lai gan visi tavi ienākumi nonāk šajā paralēlajā kontā, tev ir jāuzstāda, ka ik mēnesi vai ik nedēļu, kā tev ir ērtāk, kāda konkrēta naudas summa no šī konta tiek pārsūtīta uz tavu parasto izdevumu kontu. Un šī pārsūtītā summa, kuru tu pirms tam rūpīgi izrēķini, tad arī ir tā summa, no kuras tu pārtiec – ar kuras palīdzību tu apmaksā visus rēķinus un ikdienā iegādājies pārtiku un citas nepieciešamās preces. Piemēram, ja tava neto alga ir 500 eiro, bet tu zini, ka tev mēnesī rēķinu apmaksai un ēdiena iegādei ir nepieciešami tikai 350 eiro, tad arī nosaki, ka katru mēnesi automātiski 300 eiro tiks pārskaitīti uz tavu ikdienas kontu. Tātad tas nozīmē, ka lai gan tavā ikdienas kontā ir 350 eiro, tavā otrajā kontā vēl joprojām ir 150 eiro, kuri tiek uzkrāti. Un šādi ik mēnesi tu uzkrāsi arvien lielāku un lielāku summu, līdz būs viens brīdis, ka šis otrais konts varēs tev kalpot kā tavs personīgais aizdevumu devējs, jo tu varēsi “aizņemties” iekrāto naudu, lai iegādātos kādu lielāku pirkumu.

Taču, lai gan šī otrajā kontā iekrātā nauda ir tava, tu tik un tā, pēc tam kad esi iztērējis daļu no tās, sāc maksāt ikmēneša maksājumus kopā ar kādu noteiktu procentu likmi, tāpat kā tu to darītu, ja tu atmaksātu aizdevumu bankai vai kādam citam kreditoram. Un tieši tas nodrošinās, ka, lai gan tev būs mazāk naudas ikdienas tēriņiem, tu ik mēnesi turpināsi savā otrajā kontā uzkrāt naudu, kuru varēsi vēlāk atkal izmantot. Visai ģeniāli!

Bet vai šāda sistēma patiešām strādā, vai tomēr tev vajadzētu atmest ilūziju par šādu sistēmu un vienkārši aizņemties naudu no bankas vai nebanku kreditora?

Manuprāt, šāda sistēma ikvienam dod lielisku motivāciju ne tikai kļūt finansiāli stabilam, bet labāk rīkoties ar savām finansēm, plānojot savu ikdienas budžetu un atvēlot naudu iekrājumiem vai “aizņēmuma” atmaksai. Un šī sistēma ir īpaši izdevīga tiem, kuri tik un tā ikdienā tērē mazāk naudas, nekā tie nopelna, un iepriekš šo naudu vienkārši atstāja savā kontā. Tādēļ varu droši teikt, ka šāda sistēma strādā un tā ir lieliska.

Vēl jo vairāk, kad tev ir izveidoti pietiekami lieli uzkrājumi un tu esi aizņēmies “aizdevumu” no sevis, tas likvidē risku, kurš vienmēr nāk kopā ar jebkāda veida kredītu – risku nespēt atdot ātro kredītu un kļūt par parādnieku. Galu galā tu aizņemies no sevis, un, ja izveidojas situācija, ka tu galīgi nevari atmaksāt sev šo kredītu, nekas slikts nenotiks, jo tu varēsi izlaist pāris mēnešus, bet jebkādām sekām.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here