Personīgās finanses tiek uzskatītas par visai sensitīvu sarunu tematu, ko cilvēki nereti neapspriež pat tuvāko draugu kompānijās. Netiek runāts ne par to, kādi ir katra ienākumi, ne par to kādi ir izdevumi vai finanšu saistības. No vienas puses, tas ir pareizi, jo tā tomēr ir privāta informācija, kurai nevajadzētu tikt brīvi izklāstītai, tomēr, no sarunām mēs daudz ko mācāmies un iegūt. Kā tad īsti ir, vai finanses vajadzētu apspriest ar saviem draugiem un paziņām, vai tai tomēr vajadzētu būt konfidenciālai informācijai?

Sāksim ar pozitīvo. Pirmkārt, finanšu apspriešana var būt lieliska iespēja gūt jaunas zināšanas un saskatīt savas finanšu kļūdas. Iespējams, ka jūsu draugi ir finansiālajā ziņā daudz izglītotāki par jums un var sniegt jums vērtīgus padomus. Tāpat, viņi var būt arī vienkārši vērtētāji no malas, kas palīdzēs saprast, kāpēc jūsu finansiālā situācija nav perfekta un pie kā jums vajadzētu piestrādāt. Kā jau jebkura diskusija, arī saruna par finansēm ir savu zināšanu un domu apmaiņa, kas var būt ļoti vērtīga kā jums, tā arī jūsu sarunu biedriem.

Otrkārt, tā ir arī laba iespēja salīdzināt jūsu un jūsu draugu finansiālo situāciju no dažādiem skatpunktiem. Piemēram, ja jūs ar draugiem esat kolēģi vai vienkārši strādājat līdzīgos amatos, noteikti jums interesēs kāda ir viņu alga. Ja jūsu ienākumi ir atšķirīgi, jūs varat salīdzināt to, kā savas finanses pārvaldāt un kādus finanšu lēmumus pieņemat. Kaut vai varat salīdzināt, kam ir izdevīgāki noguldījumu fondi, investīcijas vai kredītsaistības. Pieredzes apmaiņa un finanšu salīdzināšana vienmēr ir noderīga.

Vēl jāmin, ka tā ir arī iespēja gūt atbalstu no draugiem tad, ja finansiālā situācija ne tuvu nav spoža. Ja jūsu draugiem nav ne jausmas, ka jums nav īpaši daudz naudas un, iespējams, pat slīkstat parādos, viņi arī nekā jums nevarēs palīdzēt un pat neviļus mudinās tērēt vēl vairāk, bet, ja atklāti visu izstāstīsiet, kopīgiem spēkiem varēsiet rast risinājumu. Iespējams viņi pat varēs jums aizdot naudu vai kā citādi veicinās finansiālas situācijas uzlabošanos.

Tomēr, visām šīm pozitīvajām lietām, pretī jāliek negatīvais. Ja stāstīsiet saviem draugiem par savām personīgajām finansēm, informācija var ātri izplatīties un tā jau varat pievilināt krāpniekus. Ja stāstīsiet vien vispārīgu informāciju, tad nekas ļauns arī nenotiks, bet, ja papildus pieminēsiet arī kādus bankas datus, kredītkaršu numurus vai ko tamlīdzīgu, iespēja, ka tiksiet apkrāpts, ir visai liela. Par finansēm noteikti vajadzētu runāt tikai ar tuvākajiem draugiem, kam uzticaties un kuri nekad jūsu sniegto informāciju nenodos tālāk.

Vēl informāciju par savām finansēm nevajadzētu izpaust tāpēc, ka kādam no draugiem tas varētu likt justies neērti vai pat likt noskaust jūsu finansiālo situāciju, ja tā ir laba. Lai gan tas varētu šķist muļķīgi, šādas lietas tiešām var sabojāt attiecības. Nauda nereti nostājas pa visu cilvēkiem, pat tad, ja finanses nekādā ziņā nav kopīgas un tīri teorētiski draugiem nevajadzētu būt nekādai daļai gar otra naudasmaku vai bankas kontu. Cilvēka dabā vienkārši ir būt mazliet egoistam un atšķirīgi finansiālie stāvokļi var būt milzu ķīlis jebkurās attiecībās.

Ir gana daudz labu iemeslu, lai apspriestu savas finanses ar citiem, un tajā pašā laikā ir arī gana daudz iemeslu, lai to nedarītu. Katram pašam ir jāizvērtē to, cik ļoti liela ir uzticība saviem draugiem un vai ir vērts viņiem stāstīt ko tik personisku. Ja esat pārliecināts, ka draugi jums vēl traki labu un vienmēr jūs atbalstīs, tad personīgajām finansēm noteikti nevajadzētu būt tabu tēmai.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here