Naudas taupīšana lielākoties var šķist diezgan apgrūtinošs un mokošs process, jo ir jāatsakās no dažādu preču iegādes, pirkumiem, piedāvājumiem, respektīvi, – ir sevi jāierobežo. Taču no naudas taupīšanas dažkārt nevar izvairīties tāpēc ir dažādi paņēmieni, kā šo visu procesu padarīt daudz jautrāku un aizrautīgāku.

Labākais veids, kā tēriņu ierobežošanu un naudas taupīšanu padarīt jautrāku, ir izveidot to par spēli. Sevis izaicināšana noteikti ir interesants paņēmiens, lai naudas taupīšana kļūtu par izpriecu. Kā viens no izaicinājumiem ir pārbaudīt sevi, cik ilgi iespējams iztikt bez izdevumiem vispār. Var skaitīt dienas, cik iespējams izdzīvot, neiztērējot nevienu pašu centu. Katru reizi, kā tiek iztērēts kaut nedaudz, tā dienu skaitīšana tiek sākta no jauna. Turklāt ar katru reizi cilvēks var pamēģināt pārvarēt savu iepriekšējo rezultātu. Šādi izaicinājumi liks vairāk piedomāt pie tām lietām, kas patiešām ir nepieciešamas, jo, lai gan ārā varbūt ir ļoti karsts, saldējums ne vienmēr ir vajadzīgs – labāk aiziet un atveldzēties par brīvu kādā ezerā vai upē. Protams, šajā gadījumā naudas netērēšanas izaicinājums neattiecas uz obligāti veicamajiem maksājumiem, piemēram, par dzīvokļa īri, elektrību, telefona rēķiniem vai kredītu maksājumiem. Tāpat arī nav iespējams izdzīvot bez ēšanas, tāpēc nav ieteicams naudu taupīt tieši uz pārtikas produktiem. Labāk ir iegādāties nedēļas sākumā visu, kas var būt nepieciešams un tad mēģināt atlikušo nedēļas daļu iztikt bez tēriņiem. Ja šāds izaicinājums neliekas piemērots, tad var izdomāt jebkādu citu izaicinājumu, kā naudu ietaupīt, jo variantu ir neskaitāmi daudz, atliek tikai būt radošam.

Visjautrākā naudas taupīšana ir tad, ja apkārt ir vēl pāris domu biedru, kas arī cenšas ietaupīt naudu. Aizrautīgāks process noteikti būs, ja savā starpā tiks rīkotas nelielas sacensības. Piemēram, kurš ilgāk neiztērē ne centa vai arī kurš nedēļas laikā spēj sakrāt vairāk 1 centa monētas (šeit gan ir iespējama šmaukšanās). Turklāt lielāka būs motivācija, ja sacensību beigās uzvarētājam tiks piešķirta kāda balva (protams, netērējot naudu) vai arī zaudētājam ir kas jādara. Piemēram, zaudētājam ir kādu laiku jāmazgā uzvarētāja trauki vai arī jāklāj gulta. Tas pat būs vēl interesantāk, ja cilvēks, kurš sacensībās zaudē, nedzīvo kopā ar uzvarētāju. Tāpat var arī likt zaudētājam dziedāt un dejot svešu cilvēku priekšā, šāda veidā iespējams nopelnot vēl nedaudz naudas. Jebkurā gadījumā ar domu biedriem – naudas krājējiem kopā naudas taupīšana var kļūt par ļoti jautru procesu. Šādi cilvēks gūs dubultu labumu – gan ietaupīs naudu, gan varēs izpriecāties.

Bieži vien vislielākie naudas tēriņi ir par nedēļas nogales izklaidēm, jo sūrās un grūtās darba nedēļas beigas taču ir kaut kā jāatzīmē. Lai varētu ietaupīt naudu par izklaidēm, tad viens no interesantākajiem veidiem ir apmeklēt dažādus bezmaksas pasākumus. Turklāt šādu izklaides iespēju ir ļoti daudz, atliek tikai pameklēt. Ir gan bezmaksas festivāli, filmu vakari, sadziedāšanās vakari, izstādes. Izskatot dažādos piedāvājumus, ikviens var atrast ko jaunu, varbūt pat tiks atklātas kādas jaunas intereses, nerunājot par jauniem cilvēkiem, kurus var iepazīt šādos bezmaksas pasākumos.

Vēl viens jautrības pilns naudas taupīšanas process var būs mājas attīrīšana no liekā. Tik daudzas reizes gadās iegādāties vai saņemt dāvanā ko tādu, kas pēc tam vispār netiek lietots. Šādā gadījumā var ik pa laikam parevidēt skapjus, atvilktnes vai ko citu. Liekās mantas var pārdot mājas tirdziņos vai arī interneta veikalos. Arī šis process var kļūt vēl jautrāks, ja tas tiek darīts kopā ar vēl kādu. Piemēram, drēbju skapjos bieži vien var atrast smieklīgas un senaizmirstas drēbes, kuras tad var noderēt modes skates rīkošanā draudzeņu pulkā.

Naudas taupīšana ne vienmēr sagādā galvas sāpes – ir tikai jāatrod šim procesam pareizā pieeja. Turklāt – jo vairāk taupītāju, jo vairāk jautrības. Pat ja savā draugu lokā nav iespējams atrast cilvēkus, kas nodarbojas ar naudas taupīšanu, internetā iespējams dažādās vietnēs atrast tādus cilvēkus, kas var kļūt ne tikai par kompanjoniem un labu atbalstu, bet var arī ieteikt vēl kādus labus paņēmienus, kā padarīt naudas taupīšanu jautrāku.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here