Problēma ar kuru var sastapties ikviens, kurš ir vai nu precējies vai pašreiz ir nopietnās attiecībās, ir, ka tavs partneris var sākt uzkrāt dažādus parādus un kredītus, un viņam ir grūti izbēg no šiem kredītiem. Šāda situācija nemaz nav retums, jo mūsdienās ar iespēju ļoti vienkārši un īsā laikā aizņemties kredītus pat par lielām summām, bieži vien pievilina cilvēkus, kuriem iepriekš nav bijušas nekādas problēmas ar kredītu izņemšanos un atmaksu, tādēļ par to nav jākaunas, bet gan šāda situācija ir jārisina, un tas ir jādara pēc iespējas ātrāk. Taču kā visefektīvāk un vislabāk rīkotie šādā situācijā, lai neaizvainotu savu partneri, bet tajā pašā laikā skaidri pateikt, ka tā tas nevar turpināties?

  • Pats pirmais padoms, kuru, manuprāt, vajadzētu ievērot ikvienam, ir būt uzmanīgam ar to tieši kādas metodes tu izmanto, lai risinātu tava partnera kredītu problēmu. Kad tu centies atrisināt pats savas kredītu vai parādu problēmas, tu, protams rīkojies, tā, kā tev ir izdevīgāk un labāk, jo tu pazīsti sevi un apmēram zini, kā rīkoties, lai sasniegtu labāko rezultātu. Bet tas uzreiz nenozīmē, ka arī tavam partnerim tavs risinājums būs tas labākais. Iespējams, tavam partnerim patīk savus parādus atmaksāt pamazām, bet tu no tiem gribi atbrīvoties pēc iespējas ātrāk. Tas nozīmē, ka tev ir jāuzmanās ar to, ar kādu pieeju tu risini šo kredītu ar negatīvu kredītvēsturi problēmu, un tev noteikti pirms jebkādas darbības ir jāaprunājas ar savu partneri, jo galu galā šie kredīti vai parādi ir viņa, un arī tavs partneris ir tas cilvēks kuram tos vajadzētu atmaksāt.
  • Otrs padoms, kas iet kopā ar iepriekš teikto ir, ka noteikti neapmaksā visu partnera parādu. Ja tu sāksi pilnībā apmaksāt ikvienu partnera parādu, tiem nebūs motivācijas pašiem cīnīties un tikt ārā no savām parādsaistībām, un tie var sākt paļauties uz tevi, ka tu tiem izpalīdzēsi, kā rezultātā tie, iespējams, tikai turpinās aizņemties, nedomājot par sekām. Tā vietā nevis vienkārši atmaksā visu parādu, bet aprunājies ar savu partneri un, piemēram, piedāvā tam palīdzēt ar kredīta vai parāda apmaksu, bet tikai ar noteikumu, ka tie ar laiku tev arī atdos šo summu, pat, ja jūs esat precēts pāris un dalāt visus savus ienākumus. Šādi tavs partneris jutīs, ka viņš vairs tā nevar turpināt un viņam ir jārod risinājums, kā beigt aizņemties un arī atmaksāt visus savus aizņēmumus.
  • Vēl viena lieta, ko tu vari darīt, ir izglītot sevi un savu partneri budžeta veidošanas un personālo finanšu jomā. Vienalga vai jūs kopā dodaties apmeklēt finanšu konsultantu, prasāt padomu kādam draugam, kuram ir pieredze šajā jomā vai vienkārši uzņematies katrs izlasīt pa finanšu rokasgrāmatai, šāda uzņēmība dos jums abiem motivāciju labāk rīkoties ar savām finansēm, kā arī, pateicoties jauniegūtajām zināšanām, to darīt efektīvāk. Un papildus jūs vēl iegūsiet vēl vienu lietu, ko jūs varat darīt kopā.

Bet, ja tu redzi, ka tavam partnerim tik un tā neveicas ar savu finanšu organizēšanu, tad ierosini ideju, ka tu varētu uzņemties jūsu finanšu plānošanu un menedžēšanu. Vienalga, vai tas nozīmē, ka tu apmaksā visus rēķinus un seko līdzi jūsu izdevumiem, vai ej tik tālu, ka ik dienas savam partnerim piešķir noteiktu summu, kuru tas var iztērēt dienā, šādā veidā tu varēsi rūpēties par to, ka tavs un tava partnera budžets vēl nepasliktināsies un ka tu arī varēsi sekot līdzi tam, kā tavam partnerim veicas ar atturēšanos no jaunu bezprocentu kredītu ņemšanas. Un, pat ja tavs partneris ir neapmierināts ar šādu ierosinājumu, ar laiku, domāju, ka arī viņš vai viņa redzēs cik ļoti uzlabojas jūsu finansiālā situācija.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here